JOGA GŁOSU

Joga Głosu to uwolnienie Twojego głosu i oddechu w kobiecym kręgu. To praca z „białym głosem”- organicznym, naturalnym. To okazja do zrozumienia, że nasz głos jest wyrazem naszej tożsamości i sposobem komunikacji z samym sobą oraz z innymi. To wspólne śpiewanie pieśni ludowych oraz mantr słowiańskich.

Jak będą wyglądały zajęcia

Spotykamy się stacjonarnie, w kobiecej, maksymalnie 15 osobowej grupie. Każde zajęcia rozpoczynamy krótką „pogadanką”. Garść niezbędnej wiedzy, odpowiedzi na ewentualne pytania. Następnie przechodzimy do praktyki. Joga dla głosu i oddechu oraz wspólne śpiewanie pieśni ludowej. Każde spotkanie kończymy wyciszającą mantrą słowiańską.

Na zajęcia wybierz wygodny, niekrępujący ruchów strój. Zabierz ze sobą matę do ćwiczeń.

Kiedy?

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, we wczwartki od godz.20:00- 21:30. Ruszamy już 7 września!

Gdzie?

przestrzeń w historycznej kamienicy na ul. ul. Narbutta 48/5 (przystanek Metro Pole Mokotowskie vis-à-vis Kino Iluzjon)

Misięczny karnet (4 zajęcia)

240 zł

Joga Głosu to

Ćwiczenia oddechowe

Skupiają się na rozwijaniu kontroli nad oddechem, co jest kluczowe dla stabilności i elastyczności głosu. Wzmacnianie mięśni oddechowych pomaga poprawić technikę wokalną.

Rezonans

Nauczysz się jak wykorzystać różne rezonatory w ciele do kształtowania głębszego i bardziej wyrazistego brzemienia swojego głosu.

Biały głos

Na zajęciach z Jogi Głosu będziemy uczyły się swojego naturalnego głosu. Pomoże nam w tym nauka „białego głosu”. Jest on charakterystyczny dla pieśni ludowych, a charakteryzuje się niezwykłą mocą dźwięku i organicznością w jego wytwarzaniu.

Ekspresja i emocje

Zajęcia z Głosu inspirują do wyrażania emocji poprzez dźwięk oraz ruch. Pomaga to w odblokowywaniu potencjału wokalnego poprzez swobodne wyrażanie siebie.

Wspólne śpiewanie

Podczas śpiewania organizm uwalnia endorfiny, które są hormonami odpowiedzialnymi za uczucie euforii i radości. To może przyczynić się do ogólnego poprawy nastroju. Uczestniczenie w grupowym śpiewaniu i zauważanie swojego wkładu w brzmienie całości może przyczynić się do wzmocnienia pewności siebie.

Uwaga, medytacja i redukcja stresu

Zajęcia Jogi Głosu uczą świadomego bycia tu i teraz. Pomagają skoncentrować się na obecnym momencie, tworząc harmonię między ciałem a umysłem. Wyciszyć umysł i skupić się na dźwięku oraz świadomym, głębokim oddechu.

Dla kogo są zajęcia?

Dla każdej kobiety, która chce zatrzymać się i w bezpiecznym, kameralnym gronie zacząć podróż ku odkryciu własnego, naturalnego brzmienia głosu i głębszego zrozumienia samej siebie. Dla każdej kobiety, która tęskni za śpiewaniem w życiu codziennym oraz chce zacząć pracę z oddechem na głębokim poziomie.

Czy muszę umieć śpiewać?​

Może zacznę inaczej: a dlaczego uważasz, że nie potrafisz śpiewać? Bardzo często są to zasłyszane, cudze opinie na temat naszego głosu, w które kiedyś uwierzyliśmy na tyle, że odebraliśmy sobie prawo do wyrażania się w ten sposób. Te zajęcia są po to, żebyś ze śpiewu, uwalniania głosu, czerpała tylko radość. Żebyś poprzez śpiew nauczyła się wyrażać swoje myśli i uczucia w autentyczny, swobodny sposób.
Dlatego najlepiej po prostu przyjdź i daj sobie te szansę, żeby odczarować to przekonanie. Jesteś potrzebna 🙂

Jak będą wyglądały zajęcia?

Spotykamy się stacjonarnie w maksymalnie 15 osobowej grupie. Każde zajęcia rozpoczynamy krótką „pogadanką”. Następnie jest joga dla głosu, ćwiczenia z uwalniania głosu, by potem,  naładowane energetycznie, przejść do wspólnego śpiewania pieśni ludowej, a zakończyć spotkanie wyciszającą mantrą i uściskiem 🙂

Kilka słów o mnie

Prywatnie

Jestem żoną, mamą dwóch córek oraz panią swojego psa. Wielką amatorką czytania mądrych książek, pilatesu, „białego” głosu oraz Podkarpacia, na które wyjeżdżam w każdej wolnej chwili 🙂

Zawodowo

Praca z głosem ( swoim i nie tylko) to większość mojego zawodowego życia, ale przede wszystkim wielka pasja. Ciągle się uczę i sprawia mi to ogromną radość. Jestem muzykiem oraz pedagogiem śpiewu. Ukończyłam z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz śpiew rozrywkowy w ZSPM im. F. Chopina w Warszawie. W skrócie- jestem dyplomowaną mezzosopranistką i wokalistką rozrywkową, która raz wciela się w rolę Cześnikowej ze Strasznego Dworu na scenie Teatru Wielkiego, by zaraz zamknąć się ze słuchawkami w studio nagraniowym, podkładając głos do reklam lub bajek dla dzieci.

Scroll to Top